

|
|
|
|
|
26.10.2009 Advarer mot massevaksinering av befolkningen |
 
| 1. januar 2008 ble det forbudt å bruke kvikksølv i Norge, blant annet i tannfyllingsmaterialer. Snart kommer svineinfluensavaksinen med konserveringsmidlet thiomersal som inneholder den organiske og ekstremt giftige kvikksølvformen ethylkvikksølv. Tre kvikksølvforgiftede i Bergen anmoder om bruk av vær-varsom-plakaten og å avstå fra massevaksinering.
Av Per Kjellstad, Kaj Strømmen og Erlend Hodneland Bergen
1. januar 2008 ble det forbudt å bruke kvikksølv i Norge, blant annet i tannfyllingsmaterialer. I en pressemelding fra departementet ble det sagt at ”når miljøgiften kvikksølv kommer ut i miljøet er det svært skadelig og bidrar bl.a. til at barn kan få utviklingsskader.”
Snart kommer svineinfluensavaksinen med konserveringsmiddelet thiomersal som inneholder den organiske og ekstremt giftige kvikksølvformen ethylkvikksølv. Thiomersal er blitt fjernet fra de fleste vaksiner fordi man har vært redd for alvorlige nevrologiske bivirkninger. Kvikksølvet i thiomersal kan også gi nedsatt immunforsvar, som igjen vil svekke kroppens egne mekanismer for å beskytte seg mot virus og bakterier.
Det er den totale mengden av kvikksølv som til slutt vil gi et menneske sykdom. Hvert menneske har individuelle grenser for hvor mye kvikksølv vi tåler. Det finnes kvikksølveksponering fra vaksiner, amalgam, mat og miljøet. Ingen har oversikt over grensene for hvor mye vi tåler. Dette innrømmer også mange forskere verden over, som støtter konklusjonen at det ikke finnes noen trygg, nedre grense for kvikksølveksponering. Organisk kvikksølv er kjent for å være meget giftig. Kvikksølv i vaksiner har vært koblet til alvorlige sykdommer som autisme, Guillain-Barré syndrom og MS.
En annen komponent i vaksinen er såkalte skvalener, hjelpestoffer for å øke immunresponsen. Dette er meget omstridte forbindelser blant internasjonal forskere, og det hevdes at det er nære forbindelser mellom bruken av skvalener i vaksiner og utvikling av autoimmune sykdommer.
På grunn av disse giftige komponentene i svineinfluensavaksinen mener vi man bør bruke vær-varsom plakaten og avstå fra å massevaksinere befolkningen mot en influensa som for de aller fleste er helt harmløs. Folk bør istedenfor å la seg vaksinere styrke sitt egen immunforsvar mot influensaen med sunn kost, mosjon og hvile. Det bør være opp til den enkelte helsearbeider om man vil utsette seg for risikoen vaksinen medfører, uten å bli kalt for egoistiske. Det handler om å bestemme over egen kropp.
Les artikkelforfatternes egne historier om kvikksølvforgiftning på http://noamalgam.org/index.php?page=historier
------------
Se også
Statens legemiddelverk: TIOMERSAL I VAKSINER http://www.legemiddelverket.no/templates/InterPage...
Nnh.no: INFLUENSAEPIDEMIER OG NATURMEDISIN http://nnh.no/article.aspx?id=9&subid=358
Dagens Medisin: GRAVIDE BØR IKKE TA PANDEMRIX http://www.dagensmedisin.no//nyheter/2009/10/15/gr...
Nyhetsspeilet.no: SVINEINFLUENSAVAKSINEN GJØR FOLK SYKE OG DØENDE http://www.nyhetsspeilet.no/2009/09/svineinfluensa...
VG Nett: USIKKERHET OM INFLUENSAVAKSINEN http://www.vg.no/helse/svineinfluensa/artikkel.php...
Fritt Helsevalg: SVINEINFLUENSAVAKSINEN MED GIFTIGE INGRREDISENSER! http://www.fritthelsevalg.org/htmlsite/aktuelt.asp...
Nyhetsspelet.no: SI NEI TIL SVINEINFLUENSAVAKSINEN! http://www.nyhetsspeilet.no/2009/10/si-nei-til-svi...
Aftenposten.no: 2 SVENSKER DØDE KORT TID ETTER SVINEINFLUENSAVAKSINE http://www.aftenposten.no/helse/article3334760.ece
Aftenbladet [09.08.2009] HELSEFARLIG DEKNING AV SVINEINFLUENSAEN http://www.aftenbladet.no/innenriks/1061936/ndash_...
Pandemi.no: ØKT INFLUENSAAKTIVITET OG NY VAKSINEANBEFALING og PRESSEORIENTERING (WEB-TV) OM INFLUENSA A(H1N1) http://www.pandemi.no/?WT.ac=kampanje_pandemi_Hels... |
|
|
OPPDATERT 23.07.2010






|
|
|
Tlf. 21 01 37 00 |
Faks 21 01 37 05 |
Postboks 9397 Grønland, 0135 Oslo |
Besøksadresse: Brugata 19, Oslo |
post@nnh.no |
|
|